Moda

Polecamy: film i kosmetyk prosto z Japonii

Japonia kojarzy Wam się z filozofią Zen i wyrafinowanym podejściem do urody i mody?

Zobaczcie film „To Ciebie chcę”, który będzie pokazywany na rozpoczynającym się wkrótce Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, a przekonacie się, czy stereotypy są bliskie życiu.

„Japońska moda jest od lat inspiracją dla zachodnich projektantów: od awangardowych twórców jak Rei Kawakubo i Yohji Yamamoto po niezwykle barwną i kreatywną modę tokijskich ulic. Film Hitoshiego One „Ciebie chcę” pokazuje jednak jej zupełnie inną stronę i stawia przed japońską popkulturą krzywe zwierciadło.

 

 

Zresztą młodzi bohaterowie najwyraźniej więcej czasu spędzili właśnie przed lustrem niż w szkole. Ich życie to królestwo mocnej opalenizny, sztucznych rzęs, taniej czarnej koronki i tlenionych kosmyków. Spod niezbyt wyrafinowanych rozmów o niczym i koszulek w panterkę przebija jednak uniwersalna potrzeba bliskości i lęk przed samotnością, co sprawia, że ostatecznie nie sposób nie poczuć do bohaterów sympatii. Zdziwcie się więc ale na pewno nie rozczarujecie. Bo Japonia jest fascynująca z każdej strony”, mówi Jagoda Murczyńska z Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.

A na zachętę jeden z naszych ukochanych kosmetyków marki Shiseido. Piękny i skuteczny, czyli tak jak lubimy!

Super Refining Essence

Super Refining Essence

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *