Moda

Jak się spakować w bagaż podręczny na weekend?

Z założenia nie lubię się pakować. Ani na jednodniowe wyjazdy służbowe, ani na dwutygodniowe wakacje w tropikach. Jest coś takiego w tej czynności, że zawsze odkładam ją na ostatnią chwilę… Dlatego sztukę błyskawicznego pakowania w bagaż podręczny opanowałam do perfekcji. Do tego wpisu natchnęły mnie koleżanki, które po naszym kolejnym wspólnym wyjeździe nie wierzyły, że w bagażu podręcznym można mieć wszystko. One miały oczywiście duże walizki.

 

Tym razem jechałam na pokaz Rihanny dla River Island podczas londyńskiego Fashion Week. Potrzebowałam kilku różnych looków, w których będę czuła się modnie i wygodnie – zazwyczaj biega się z pokazu na pokaz, można zmienić pojedyncze elementy stroju, ale nie ma czasu, wrócić do hotelu i się przebrać.

 

Co wkładam do walizki:

 

1. Kosmetyczkę z samymi próbkami i miniaturkami. Kolekcjonuję je na takie właśnie okazje. Zwłaszcza że pojemność powyżej 100 ml nie przechodzi przez bramki kontrolne na lotnisku. Jeśli nauczymy się ograniczać kosmetyczkę do minimum, połowę walizki mamy wolną!

 

2. Ubrania i dodatki, a właściwie całe sprawdzone już zestawy. Decyduję, co będzie bazą i dobieram do tego resztę. Tym razem wzięłam dwie pary dżinsów w różnych kolorach, dwie bluzki koszulowe plus marynarkę. Na wieczór miałam błyszczącą bluzę, kopertówkę, biżuterię oraz pelerynę (tegoroczny hit!). Do tego oczywiście kilka par butów: klapki pod prysznic, płaskie, casual i szpilki. Jedne z nich mam na nogach, jedne na zmianę na ramieniu w płóciennym worku, który zastępuje mi torbę. Czasami wystarczy motocyklowe buty zmienić na obcasy, dodać błyszczące klipsy i już mamy nowy, imprezowy look.

 

3. Potrzebne gadżety i akcesoria. Mam trudne do ujarzmienia włosy, więc potrzebuję i prostownicy, i lokówki. Do tego dochodzi szczotka i grzebień do włosów, rolka do czyszczenia ubrań, gąbka do polerowania butów, ładowarka do komórki.

 

4. Woreczek z bielizną.

 

5. Gazeta lub książka. A jeśli zostanie odrobina miejsca, niewielka świeca zapachowa – lubię, gdy ładnie pachnie w pomieszczeniach.

 

To wszystko starannie składam i pakuję według listy, wykorzystując każdy milimetr w walizce. Listy nie wyrzucam, bo przyda się na kolejny wyjazd. Z powrotem jest dużo łatwiej. Rzeczy mogą się pognieść, więc zwijam je w ciasne kłębki i dzięki temu mam miejsce na prezenty z podróży. Bon voyage! Właśnie idę się pakować na kolejny dwudniowy wyjazd. Jest pierwsza w nocy, o 6 rano muszę być na lotnisku:)

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny

Zdjęcie 1 z 1

Podobne wpisy