Kalosze Hunter, czyli festiwalowy must have

Obojętnie czy wybierasz się w nich na spacer czy na festiwal, kalosze Hunter zawsze dodadzą ci charakteru. Od sezonów są obiektem westchnień fashionistek, które zestawiają je z sukienkami, eleganckimi płaszczami, a nawet sukniami ślubnymi!

 

69d509b4bdaa1cf785ff203d3f57b721

Kalosze Hunter, fot. pinterest.com

 

Historia marki Hunter sięga XIX wieku. Zostały stworzone przez amerykańskiego przedsiębiorcę Henry Lee Norisa w 1856 roku w Castle Silk Mills, niedaleko Edynburga. Do wzrostu popularności gumowych butów przyczynił się wybuch Pierwszej Wojny Światowej. Firma znana później jako Hunter Boot Ltd. otrzymała zlecenie od wojska na wykonanie nieprzemakalnego i wytrzymałego obuwia dla żołnierzy pracujących w zalanych okopach. Po wojnie wojskowe kalosze odeszły do cywila i znalazły zastosowanie jako zwyczajowe obuwie kobiet, mężczyzn i dzieci na deszczowe dni. Zdobyły nawet uznanie wśród rodziny królewskiej, która nie rozstawała się z nimi podczas polowań i wypadów do angielskich posiadłości. Do historii przeszła sesja zdjęciowa Diany Spencer i księcia Karola przed rezydencją w Szkocji. Królowa Ludzkich Serc wystąpiła w niej w uroczym sweterku, bryczesach i zielonych Hunterach. Kalosze stały się również  symbolem muzycznych festiwali, szczególnie Glastonbury – największej tego typu imprezy w Wielkiej Brytanii. Wylansowała je „królowa festiwali” Kate Moss, której mistrzowskie stylizacje z Hunterami stały się wzorem do naśladowania.

 

Dzięki kreatywności i radości z projektowania Hunter stworzył w ostatnich latach kolekcję obuwia, która nadaje się do noszenia nie tylko na dzikich terenach Szkocji, lecz także w mieście. Miłośników kaloszy nie odstrasza ich wysoka cena. Za klasyczne modele trzeba zapłacić około 500zł. Ceny butów z najnowszej kolekcji dochodzą nawet do 1000zł. W GALERII znajdziecie kilka modeli i zdjęcia sław, które mają swoją parę Hunterów.

 

Kate Moss od lat nie rozstaje się z parą Hunterów, zwłaszcza na błotnistym terenie festiwalu Glastonbury, fot. East News

Zdjęcie 1 z 14

Tagi: ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *