Moda

4F: zobacz kolekcję Ranity Sobańskiej i zdjęcia z kampanii Zacznij. Wytrwaj!


160317_4F_Day2_0022-1

Bo lato się zbliża. By być z nią dłużej. Dla adrenaliny. Dla satysfakcji. By pokonać siebie lub innych…

Powodów jest wiele, a każdy z nich jest dobry, żeby zacząć ćwiczyć…

 

Pod takim hasłem ruszyła właśnie druga faza kampanii „4F. Zacznij. Wytrwaj” ze Stephanem Antigą i Adamem Kaszewskim w rolach głównych. Były siatkarz, a obecnie trener oraz polski top model, który współpracował z największymi projektantami i markami w kraju i za granicą, zachęcają do podjęcia aktywności pokazując własne motywacje do uprawiania sportu.

 

Sprawdź jak ćwiczy Stephane Antiga.

 

Sprawdź jak ćwiczy Adam Kaszewski 

 

Dziś przestaje się liczyć, jaki sport uprawiasz – indywidualny czy grupowy oraz gdzie ćwiczysz – w domu, na zewnątrz, w klubie – ważne, że to robisz. Ważny jest cel, a dróg do jego osiągnięcia jest wiele i każda jest właściwa.

 

Każdy powód jest dobry, dlatego marka 4F chce poznać je wszystkie.

 

Polacy zmierzyli się już z wymówkami – podczas pierwszej fazy kampanii Zacznij. Wytrwaj. To wystarczyło do wyrobienia sobie nawyku i polubienia się z aktywnością fizyczną. Teraz mają nie jeden, a mnóstwo powodów do wstania z kanapy.

 

Jeśli się nimi podzielą na stronie głównej kampanii – www.zacznijwytrwaj.com oraz przyślą zdjęcia lub filmy wezmą udział w losowaniu nagród: voucherów do sklepów, koszulek technicznych oraz nagrody głównej – „podróży marzeń”, którą umożliwi voucher na 15 000 złotych.

 

A w czym ćwiczyć?

 

W czymś wygodnym, atrakcyjnym wizualnie i zaawansowanym technicznie. W kolekcji przygotowanej na sezon wiosna-lato 2016 marki 4F znajdziemy głównie materiały szybkoschnące, oddychające i odprowadzające wilgoć. Punktem wyjścia dla opracowania wzorów, kolorystyki i krojów były fragmenty z morskich głębin, pęknięcia w strukturze skał i lodowców oraz maskujący kamuflaż fauny. Stylowi towarzyszy także morska kolorystyka, z odcieniami turkusu, kobaltu, głębokiej zieleni oraz odświeżającej mięty. Całość podkreślają elementy odblaskowe, spełniające dodatkowo funkcję zapewnienia bezpieczeństwa podczas aktywności sportowej. Uzupełnieniem są akcesoria, przede wszystkim obuwie o lekkiej, bezszwowej konstrukcji, wykonane z przewiewnej siatki i laserowo ciętego materiału.

 

Dla marki 4F projektuje specjalistka od ubrań sportowych, Ranita Sobańska, autorka strojów dla polskiej reprezentacji olimpijskiej.

Stworzyła kompleksowe kolekcje na igrzyska w Vancouver 2010, Londyn 2012, Sochi 2014, Rio de Janeiro 2016 (również dla reprezentacji Łotwy i Serbii), teraz pracuje nad strojami na Olimpiadę w Pyeongchang 2018.

 

Moda sportowa jest bardzo wymagająca. W produkcji stale wykorzystywane są nowe technologie, jak np. łączenie ultradźwiękami, stosowanie materiałów kompresyjnych, w celu stymulacji mięśni, czy spajanie szwów za pomocą tapingu. Podczas projektowania trzeba stale myśleć o funkcji i przeznaczeniu. Jednocześnie ubrania muszą prezentować się atrakcyjnie, aby poza aspektami praktycznymi i stricte użytkowymi, widoczny był w nich pierwiastek modowy.

 

Ranita jest absolwentką ASP w Łodzi. Po studiach pracowała dla marki House, a następnie została główną projektantką i dyrektor kreatywną firmy 4F. W tej firmie stworzyła również dział Research&Development, który zajmuje się pracą nad autorskimi i unikalnymi technologiami. Kieruje pracą 4F Creative Team. Jest to sztab profesjonalistów, złożony z obserwatorów trendów, projektantów, konstruktorów, technologów. Ranita stworzyła także własną markę – RS Ranita Sobańska. Z powodzeniem wykorzystuje w niej motywy sportowe, rozwijając popularny trend „athleisure”.

 

 

 

 

 

 

DSC_4830-mini

 

 

 

DSC_5284-mini

 

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *