Neonowy powrót klasyków: 25 urodziny Reebok Ventilator

Niezwykłe okazje zasługują na niezwykłą celebrację. Dlatego dokładna lokalizacja majowej, urodzinowej imprezy Reebok Ventilator pozostanie tajemnicą do ostatniej chwili.

 

Reebok Classic zapowiedział stopniowe ujawnianie kolejnych szczegółów kryjących się za hasłem #thisISventilator. Pierwszą odsłoną tego przedsięwzięcia będzie premiera pakietu Ventilator Day Glo, promowanego przez Kendricka Lamara. Pierwsze Ventilatory zostały zaprezentowane w 1990 i od razu zrewolucjonizowały grę. Premiera nowych Reeboków była podwójnym przełomem – najpierw wywołała sensację na rynku obuwia runningowego, zaraz potem zmieniając oblicze ulicznej mody. Biegacze od razu docenili komfort użytkowania i jakość wykonania nowych Reeboków, masowo przerzucając się na ten model.

 

Ale prawdziwe szaleństwo zaczęło się dopiero, kiedy sportowym stylem Ventilatorów zajarała się amerykańska ulica, czyniąc z nich ważną ikonę stylu lat dziewięćdziesiątych. Ventilatory były butami wyprzedzającymi swój czas. W 1990 stopień ich technologicznego zaawansowania przyprawiał o zawrót głowy. W 2015 wciąż mogą śmiało konkurować z najnowszymi projektami. Zastosowany z myślą o biegaczach patent Hexalite gwarantuje doskonałe pochłanianie wstrząsów i zwiększone poczucie komfortu. Specjalnie wyprofilowane wygięcie zapewnia komfort śródstopia. Nazwa Ventilator nawiązuje do wykonanych z meshu, wentylowanych bocznych paneli, które nie tylko umożliwiają cyrkulację powietrza, ale przede wszystkim nadają niepowtarzalny wygląd.

 

Reebok Classic postanowił uczcić ćwierćwiecze ponadczasowego modelu, wypuszczając Ventilator Day Glo Pack. Nowoczesna, sportowa technologia oczywiście wciąż tutaj jest, ale tym razem kolorystyka poszła w inną, bardziej uliczną stronę. W skład pakietu wchodzą cztery modele Fluo w jaskrawych kolorach, zainspirowanych niezapomnianymi dniami i gorącymi nocami. Górna część buta wykonana z odblaskowego materiału z czarnymi elementami spoczywa na białej podeszwie. Panowie mogą wybierać pomiędzy kolorem żółtym i niebieskim, na panie czekają modele pomarańczowe i różowe Ambasadorem modelu Day Glo jest Kendrick Lamar – amerykański raper, który najnowszym albumem To pimp a butterfly potwierdził swoją pozycję na samym szczycie muzycznego biznesu. Zrobił to jednak na własnych zasadach – unikając podążania za trendami i odmawiając spełniania oczekiwań innych, Kendrick stworzył prawdziwie klasyczny album. Właśnie dla ludzi szukających czegoś nowego i nieoczekiwanego, ale zarazem klasycznego, Reebok stworzył model Ventilator.

 

Mocna i inteligentna liryka Kendricka Lamara inspiruje do poszukiwań własnej drogi i podążania we własnym kierunku. – W Reeboku chcemy inspirować ludzi do bycia najlepszą wersją ich samych – fizycznie, mentalnie i społecznie, a Kendrick to prawdziwe ucieleśnienie tego przekazu – mówi wiceprezes Reebok Classic Todd Krinsky – W 2015 bycie anonimową cząstką tłumu nie jest cool. Kendrick pokazuje własny styl i zachęca dzieciaki do zrobienia tego samego – dodaje. Zaplanowana na 16 maja impreza urodzinowa Ventilatorów odbędzie się w szczególnym miejscu. Na razie ujawniono jedynie, że chodzi o niedostępny od wielu lat obiekt w centrum Warszawy. Urodzinowe party Reebok #thisISventilator będzie pierwszą klubową imprezą kiedykolwiek zorganizowaną w tym miejscu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *