Okulary przeciwsłoneczne do 99zł

W tym sezonie okulary przeciwsłoneczne grają rolę biżuterii. Projektanci są zgodni – oprawki powinny być oryginalne i przykuwać uwagę. Modne są okulary „od linijki”, geometryczne i bogato zdobione, np. z kwiatami na górnej oprawce jak na pokazie Prady. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych trzeba pamiętać o kilku zasadach:

 

1. Jeśli masz okrągłą twarz jak ognia unikaj okrągłych okularów typu lennon! Okrągłe buzie mają takie same wymiary w pionie i poziomie, dlatego kształt oprawek powinien je optycznie wydłużyć. Ramki powinny być odrobinę szersze od twarzy, najlepiej podłużne prostokąty z grubymi zausznikami, czy okulary o kanciastych i prostych kształtach.

 

image3xl

Okulary przeciwsłoneczne, Ray Ban, asos.com

 

2. Twarz prostokątna charakteryzuje się kanciastym czołem i szczęką, jest bardziej dłuższa niż szersza, czyli sprawia wrażenie podłużnej. Aby zmniejszyć wrażenie wydłużenia twarzy zaleca się wybór wąskich oprawek o owalnym kształcie.

 

3. Trójkątna buzia charakteryzuje się dosyć szerokim czołem, wąskimi ustami oraz podbródkiem. Przy wyborze oprawek należy kierować się właściwościami zmiękczającymi rysy. Styliści polecają wyraźnie zaakcentowane oprawki lub tzw. kocie oprawki. Można również spróbować z metalowymi oprawkami bez dolnej krawędzi.

 

image3xl (1)

Okulary przeciwsłoneczne, cat eye, asos.com

 

4. Kwadratowa twarz posiada bardzo mocno zarysowaną szczękę, szerokie czoło i wyraźne policzki. W takim przypadku zaleca się noszenie oprawek o zaokrąglonym kształcie. Dobrze będą również wyglądały okulary o kocim kształcie. Ważne by były zaokrąglone u dołu, ale należy unikać oprawek o kanciastym kształcie!

H&M, 24,90zł

Zdjęcie 1 z 20

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *