Pielęgnacja włosów po trwałej ondulacji

Loreal_bloginstyleTak to już jest na tym świecie, że mając włosy kręcone – marzymy o prostych, a mając proste, robimy wszystko, by naszą głowę zdobiły wszelkiego rodzaju loki. Niektóre z nas decydują się na bardziej zdecydowany krok, jakim jest poddanie włosów trwałej ondulacji. Warto wówczas zapewnić naszym puklom odpowiednią pielęgnację.

 

Mocna ingerencja

 

Choć preparaty używane do wykonania trwałej ondulacji uległy kolosalnej zmianie, wciąż jest to zabieg inwazyjny, który niszczy stabilną strukturę włosa. Dlatego też, podobnie jak w przypadku włosów poddanych koloryzacji, należy im się potem wyjątkowo troskliwa pielęgnacja, która przywróci względną równowagę strukturze włosa.

 

Właściwe nawilżanie włosów

 

Trwała ondulacja to zabieg wysuszający włosy. Dlatego konieczne jest zadbanie o ich odpowiednie nawilżanie, aby skręty wyglądały pięknie i atrakcyjnie. Pomocne będą w tym nawilżające i regenerujące kosmetyki do włosów, które znajdziemy w ofercie L’Oréal. Wszelkiego rodzaju łagodne szampony, nawilżające odżywki do włosów zniszczonych zapobiegające plątaniu się włosów, maski regeneracyjne oraz w razie potrzeby spraye wygładzające i ułatwiające rozczesywanie to coś, co z całą pewnością się przyda. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w preparaty, które będą chronić lub wręcz pielęgnować włosy także podczas stylizacji. Pomocna może się okazać zawartość silikonu, która pomoże chronić włosy, ale uwaga – silikon niech będzie składnikiem tylko jednego z używanych przez nas kosmetyków i to w niewielkiej ilości.

 

Stylizacja włosów po trwałej

 

Suszarka do włosów może dodatkowo przesuszyć włosy i sprawić, że będą się puszyć oraz elektryzować. Z tego względu poza doborem odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji ważny jest też właściwy wybór sprzętu. Jonizujące suszarki nowej generacji pomogą walczyć z puszącymi się włosami, szczególnie jeśli będziemy używać do tego chłodnego strumienia powietrza. W przypadku włosów kręconych przydatny może się okazać dyfuzor, który susząc włosy, zadba także o ich skręt.

 

Lata 80.

 

Gdy mowa o trwałej, przed oczami często mamy spalone, utlenione loki żywcem wyciągnięte z lat 80. Niestety jeśli zaniedbamy właściwą pielęgnację, ten koszmar może się ziścić i pojawić na naszej głowie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, najlepiej kosmetykami specjalnie do tego przeznaczonymi.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *