Trendy: buty New Balance

Jeśli miałyście w rękach sierpniowy numer InStyle’a waszej uwadze nie mógł umknąć artykuł o supermodnych sneakersach ze wstawkami fluo. Wśród kilkunastu inspirujących modeli znalazł się pomarańczowy but New Balance.

 

New Balance może pochwalić się już ponad 100-letnią tradycją. Zaczęło się 1906 roku kiedy to młody William J. Riley chciał skonstruować buty w taki sposób, aby przynosiły one ulgę osobom pracującym na nogach przez cały dzień. Udało się! William rozkręcił w ciągu kilku lat biznes i stworzył buty do biegania dla bostońskiego klubu miłośników biegów. Ten pomysł przyniósł twórcy New Balance jeszcze większą popularność, dlatego od 1941 roku do dziś, firma specjalizuje się w butach sportowych przeznaczonych do różnych dyscyplin – koszykówki, tenisa, boksu i oczywiście biegania.

 

new-balance-420

New Balance, model 420

 

Amerykańska marka przeżywa właśnie szczyt swojej popularności. Noszą je niemal wszyscy – od zachowawczych gwiazd, które na co dzień wybierają szpilki, po eksperymentujące z wyglądem blogerki. Wcześniej za największego fana marki uchodził Steve Jobs, który nie rozstawał się z modelem 991. New Balance zyskały na znaczeniu dzięki sportowym trendom, które od kilku sezonów panują na światowych wybiegach. Oprócz ciekawego designu to wygoda jest ich największym atutem.

 

Co ciekawe filozofią firmy jest hasło - ”Endorsed by no one”. Oznacza to, że New Balance nie płaci gwiazdom za reklamowanie ich produktów. Marka chce inwestować bezpośrednio w produkty, tak aby to ich jakość mówiła sama za siebie. W galerii poniżej znajdziecie nasze ulubione modele butów i zdjęcia gwiazd, które pokochały New Balance.

 

Agnieszka Szulim, fot. East News

Zdjęcie 1 z 10

Tagi:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Zaloguj się przez:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *